1273316_67233993982627_143150511215097_749507601266754_49536156apartament_julia_okolica2apartament_julia_okolica1
Łeba, Słowiański Park Narodowy

 

Apartament Julia położony jest na terenie miniosiedla z licznymi bezpłatnymi atrakcjami: basen, kort tenisowy, boisko do siatkówki, plac zabaw dla dzieci, animacje w sezonie, teren trawiasty. Dzięki usytuowaniu apartamentu (parter z dwoma wyjściami + taras) dostęp do wymienionych atrakcji jest łatwy i bezproblemowy. Taras nalezacy do Apartamentu Julia jest nasłoneczniony przez caly dzien. Teren osiedla jest ogrodzony i oświetlony co zapewnia maksimum bezpieczeństwa i kameralny charakter.Woda w basenie jest podgrzewana z początkiem czerwca.

 

Bezpośrednie sąsiedztwo osiedla stanowi las oraz otwarta przestrzeń.

Osiedle znajduje się:
- 2 km od Łeby,
- 3 km od morza,
- 1 km od jeziora Łebsko
- 100 km od Gdańska.

Apartament Julia,  znajduje się w otulinie Słowińskiego Parku Narodowego, w strefie silnego oddziaływania morza oraz lasu wydmowego. Czynniki te, dzięki silnym właściwościom inhalacyjnym, gwarantują specyficzny, leczniczy mikroklimat - szczególnie pożądany w leczeniu chorób dróg oddechowych i alergiach.

Słowiński Park Narodowy w 1977r został wpisany przez UNESCO na listę Światowej Sieci Rezerwatów Biosfery. Słowiński Park Narodowy to kraina wody, pisaku i wiatru. Powierzchnia parku to 18 tyś ha, na które składają się lasy, wody, wydmy i torfowiska. Na obrzeżu parku przenika się wzajemnie środowisko lądowe z morskim. Na terenie parku żyje około 250 gatunków ptaków z rzadko  występującym
w skali europejskiej orłem bielikiem a także kormoranem czarnym, bocianem czarnym, orlikiem krzykliwym, puchaczem. Wśród boru wydmowego żyją także liczne ssaki ,można spotkać w parku : łosia, daniela, borsuka i bardziej pospolite zwierzęta tj. jelenie , sarny , dziki , tchórze i wiewiórki. Ichtiofauna to około 40 gatunków ryb słodkowodnych, tj..: okonie, szczupaki, leszcze, płocie, węgorze oraz morskich : flądra, sieja, belona, łosoś ,troć.
Wydmy Ruchome są ewenementem przyrodniczym  Słowińskiego Parku Narodowego  i unikalną atrakcją turystyczną .  Położone są miedzy jeziorem Łebsko a morzem . Powstały  z akumulacji piasku wyrzucanego na brzeg przez fale morskie. Piasek osuszany przez wiatr i słońce , wywiewany silnymi wiatrami w głąb lądu tworzy wysokie wydmy ( 30 do 40 m ) z najwyższą czterdziestodwumetrową Górą Łącką. Ruchome piaski  tworzą  przepiękny pustynny krajobraz, unikatowy w Europie, zwany często polską Saharą.  Wydmy powstają z morskiego, pozbawionego próchnicy  piasku, mają biały kolor.